צימרים בחורף

צימרים דווקא בחורף

מאת: נטע דורון

 

צימרים כמקום נופש מתקשרים בתודעה שלנו בדרך כלל עם חופשת הקיץ. אבל גם בחורף אפשר ואפילו כדאי עוד יותר לצאת לחופשה מפנקת. חופשת חורף בצימר – כיצד והיכן?

צימר לעומת מלון
צימרים הפכו לצורת הנופש המועדפת על רבים בגלל היתרונות המובהקים שלהם על-פני בתי מלון רגילים: פרטיות, קירבה לטבע, איכות בלתי מתפשרת בכל תחומי האירוח, ריכוז שירותים ופינוקים בתחום קטן ואינטימי, מזון גורמה בסגנונות ייחודיים, רהיטים בעיצובים מקוריים, אפשרויות משחק ופעולה לילדים, ובדרך כלל גם יחס אישי ומפנק.
כל מי שהתנסה בהמוניות הרועשת והאנונימית של מלון, יוקרתי ככל שיהיה, יודע להעריך את הפרטיות, הבידוד, השקט והיחס האישי החם שמקבלים עם שכירת צימר. אין פלא כי נופשים רבים "חתמו קבע" על צימרים כלבבם ומזמינים בהם מקומות זמן רב מראש.

חופשת חורף

מקובל שחופשות, בעיקר משפחתיות, "נופלות" על חופשת הקיץ הגדולה. אין מה לעשות – זו התקופה בה הילדים חופשיים מבית הספר, וכל המשק "מתכוונן" לחופשות בתקופה זו. כצפוי, רובם המכריע של הצימרים מוזמנים לתקופת הקיץ חודשים ואף שנים מראש, והמחירים גבוהים בהתאם.

והנה מסתבר, כי מי שמוכן לסטות מעט מה"נוהל" הרגיל של חופשת קיץ יכול לארגן לעצמו חופשה משגעת בצימר מפואר, ליהנות מכל היתרונות המובהקים של צימר, ואפילו לא לשלם יותר מדי. אנשים ש"גילו" את האפשרות לצאת לחופשות דווקא בתקופת החורף נהנים מן התפוסה הנמוכה האופיינית לתקופה זו ומן ההנחות המוצעות לנופשים.

מה והיכן?
ה"טריק" הוא לדעת להתאים את הציפיות מן החופשה לתנאי הסביבה ומזג האוויר. מובן מאליו, כי מי שרוצה לשחות בים ולהשתזף בשמש לא יפיק תועלת רבה מצימר בגליל בתקופת החורף. אבל מי שבעניין של לעשות סקי בחרמון יכול להפיק תועלת עצומה משכירת צימר בגליל העליון או בצפון רמת הגולן;
מי שאוהב לצפות בסופות החורף, ואפילו בשלג, מתוך חדר מחומם ומפנק (ואולי אפילו מתוך ג'קוזי), יכול לעשות כן בקלות בגליל, בגולן ובהרי ירושלים; זוגות מתחתנים יכולים לבלות ירח-דבש רומנטי ונפלא בצימר גם בחורף – רומנטי הרבה יותר מאשר בקיץ הדביק שלנו; ומי שהקור מציק לו ומעוניין לברוח לאיזור חם יותר יכול לעשות כן בצימרים שבערבה ובנגב. קצת מחשבה רעננה, ועולם שלם של אפשרויות נפתח לפתע!

היכן מוצאים ואיך מזמינים?

כמו בהרבה תחומים אחרים, התשובה פשוטה מאוד – באינטרנט. תחום הצימרים באינטרנט מפותח היטב, וכל בעל צימר מפרסם את מרכולתו באתר מתאים. ניתן בקלות לחפש ולמצוא צימרים באינטרנט, להתרשם מתכונותיהם ומן השירותים המוצעים בהם, לראות תמונות שלהם, להבין את המחירים והזמנים, וברוב המקרים גם לבצע הזמנה מקוונת.
נופשים המעדיפים יחס אישי וקול אנושי יכולים למצוא בקלות מספר טלפון להתקשרות ולבצע הזמנה דרך הטלפון.
מקור נוסף בלתי אכזב לצימרים הם חברים. אין כמו זוג שחזר זה עתה מצימר מפנק ויודע את כל רזיו. בדרך כלל המלצה של חברים קרובים מכוונת למטרה, לא חוטאת באינטרסים ומספקת את כל הפרטים הנדרשים לנופש מוצלח.
ועוד טיפ – מי שמעוניין בכל זאת לנפוש בצימר בתקופת הקיץ, מוטב לו שיבצע את ההזמנה כבר בחורף! כך תימנע ממנו עוגמת הנפש של "הכל מלא", וכך יוכל לתכנן טוב יותר את חופשתו וחופשת משפחתו. לפעמים אין פשוט מנוס מחוסר ספונטניות, גם כאשר מדובר בחופשה מגניבה…

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.