נופש בישראל

 

נופשים בישראל

בארץ ישראל, התברכנו בצמחים רבים ומגוונים, התברכנו בכמה סוגי אקלים, התברכנו במקומות מרהיבים, אנחנו מתמודדים על שבעת פלאי עולם חדשים (ים המלח) וכן משופעים באתרי נופש. לכן, הגיוני ביותר לנפוש בישראל.

תרבות המלונות

מדובר בטווח ההולך וגדל. ממלונות משפחתיים בינוניים של פעם, עברנו למלונות המאסיביים, חזרה לצימרים אינטימיים ומבודדים ומלונות בוטיק. לכל אחד מהם מאפיינים משלו, כאשר הקו בין מלונות בוטיק וצימרים מתחיל להיטשטש. אפשר למצוא צימרים סטנדרטיים, מפנקים, במקומות מדהימים ואפשר למצוא צימרים ברמה כה גבוהה עד כי נדמה שזהו מלון בוטיק.

הסיבות

כל אחד רוצה לנפוש, לנוח, לצאת מהשגרה. חלקינו מעדיפים לא להתעסק עם מזוודות גדולות, דילים מפוקפקים והתרוצצויות בין הבית – לשדה תעופה – להסעה – למלון ולהיפך. טרנד חדש היום בקרב המלונות לסוגיהם, הוא חיבור בין אנשים לסדנאות. לדוגמה: דיאטהלניקוי רעלים באורך כמה ימים במלון בוטיק. אנשים הרוצים לרזות נרשמים לתהליך דרך מארגן הסדנה ומקבלים מחיר, הכולל סדנת דיאטה, שהיה במלון ושימוש בשירותיו. דרך מצוינת להרוג שתי ציפורים – נופש וניקוי פנימי. דוגמאות לסדנאות נוספות: צחוק, בריאות, הכנת בשמים, מודעות וצמיחה אישית ועוד.

יותר ותיקות הן הסדנאות שבמסגרתן נערכים ימי גיבוש, באחד המלונות, לאנשי חברה מסוימת. במקרה זה משתמשים בשירותי המלון ליום אחד. זה יכול להתקיים בחדר הישיבות, בחדר אירועים וכד'.

ייחודיות

כל מארח מתיימר לבשל ארוחת בוקר מפנקת מלאה בכל טוב. היום, התחרות כה גדולה, עד שזו אינה הבטחה שיכולה לעמוד לבד. למלונות בוטיק ולצימרים, בעיקר, חייבת להיות ייחודיות. מלון בוטיק יכול לעסוק כולו בנושא מסוים(Theme), לדוגמה: יין. מעבר לכך, כל בית הארחה מעניק "מתנות" שונות לאורחיו. זה יתבטא בסלסילות שוקולד בייצור מקומי, יין מהיקב המקומי, מתנות ריחניות כגון בשמים עם שם המלון, סבונים אקולוגיים, עיצוב ייחודי עם דשא סינטטי ועוד. ההתמקדות היא בעיקר על הדברים הקטנים שעושים את החופשה לגדולה.

יש לאן לברוח

אם טרם השתכנעתם שכדאי לטייל בישראל, חשבו רגע על מספר הערים בהן טרם ביקרתם. עכשיו חשבו על מקומות בהם תוכלו להיות מרוחקים. סביר להניח שראשכם נוטה לאזור הנגב. תתפלאו לגלות שהנגב אכן פורח. בעונת הסתיו והחורף הוא גם ירוק ופורח והתחושה לא פחות מסחררת מבצפון. ישנם מקומות אינטימיים וקסומים מפוזרים בנגב הצפוני והדרומי. השקט והנוף עוצר הנשימה – מובטחים.

תוצרת מקומית

בארץ תוצרים מקומיים משובחים. יינות, ליקרים, גבינות, דבש, זיתים וכד'. החוויה מעניינת והטעם אישי.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.